O mnie

Dzień dobry,

nazywam się Anna Stryjewska, jestem łódzką autorką powieści obyczajowych i nie tylko.

Mam na swoim koncie jedenaście pozycji, w tym powieść dla młodzieży Głowa do góry Matyldo, która wraz z bajką Filip i jego Orkiestra w 2015 roku zdobyły wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku (fragment powieści został umieszczony w podręczniku dla dzieci – Szkolni Przyjaciele cz. 2),

Od 2017 roku współpracuję z wydawnictwem Szara Godzina z Katowic w zakresie powieści obyczajowej.

W swoich powieściach stawiam na autentyczność i emocje, poruszam w nich ważne, życiowe tematy takie jak przemoc, niepełnosprawność, uzależnienia, samotność, odrzucenie. Staram się, aby moje książki były pełne emocji, a także stanowiły okazję do wielu wzruszeń i przemyśleń.

Dylogia Zośka – Dopóki biło serce – tom 1 i Przepustka do szczęścia – tom2, to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach osadzona w realiach lat 60-tych na wsi i 70-tych w mieście. Stanowi interesującą lekturę zarówno dla starszego pokolenia, jak i dla młodszego.

15 września ubiegłego roku miała premierę Skradziona kołysanka, która to w ramach zapowiedzi czytana była przez całe wakacje na antenie Radia Łódź.

Oprócz tych pozycji, wydane zostały: Pocałunek morza, Mistrzowie życia, Chłopiec z ulicy Wschodniej, Kochankowie miasta.

Powieść pod tytułem Albański motyl miała premierę 06 czerwca tego roku. Poruszam w niej wiele trudnych tematów, takich jak przemoc, żebractwo, handel żywym towarem. Odbiegłam też nieco od tradycyjnej formy, włączając w warstwę obyczajową wątki sensacyjne i kryminalne.

Obecnie pracuję nad trylogią – sagą rodzinną pod roboczym tytułem Diabelskie koło, której dzieje przypadają na czas drugiej wojny światowej, lata tuż po wojnie, aż po czasy współczesne.

Na swoim koncie mam też kilka opowiadań, które ukazały się w antologiach, będących wspólnym projektem kilkunastu autorek.

Prywatnie jestem dumną matką dwójki dorosłych już dzieci, w Łodzi prowadzę agencję nieruchomości.

Anna Stryjewska